Türkiye'de inşaat sektörü, ekonomik büyümede

Emlak Satın Alma Avantajları...

Tarih:21 Eylül 2020 Pazartesi

Türkiye'de inşaat sektörü, ekonomik büyümede

Türkiye'de inşaat sektörü, Türkiye'ye olan büyük talep ve ülkeye doğrudan yabancı yatırım akışı nedeniyle, Türkiye ekonomisinin bölgesel ve küresel düzeyde refahında "önemli" bir rol oynayan en etkili ekonomik sektörlerden biridir. inşaat şirketleri tarafından hayata geçirilen mega projeler.

İstanbul'daki birçok inşaat firması, İstanbul belediyeleri ile ortaklaşa konut ve ticari projeler başlatmaya başladı ve gayrimenkul sektöründe devletle ortaklık ilkesi yaygınlaşmaya başladı ve bu, Türk güvenceli gayrimenkullere olan talebin artmasından kaynaklanıyor. devlet (Türk devleti tarafından garanti edilen projeler) Türk devleti projeleri ile ne kastedilmektedir ve avantajları nelerdir?

Türk hükümeti garanti projeleri, arazinin mülkiyeti Türk hükümetine bağlı olduğundan, projenin inşaat kurumları tarafından temsil edilen devlet sektörü ile inşaat şirketleri tarafından temsil edilen özel sektör arasındaki ortaklık temelinde kurulduğu anlamına gelir. Arsasını inşaat firmasına tahsis ederek, kendi garantisi ile yürüttüğü projelere Pazarlama ve Satış sorumluluğunu taşıyan devlet firmaları ile projeyi inşa edip uygulayacaktır.

Türk hükümetinin bir projesi ile Türkiye'de bir mülk nasıl satın alınır:

Türkiye'de gayrimenkul alıcısı, satın alma kararını vermeden önce mülkü planları, konumu ve görünümü üzerinde inceler, ardından daireyi rezerve etmesi ve devlet şirketinin ana ofisine gitmesi gerekir ve ardından mülk alıcısı ile Türkiye'de bir sözleşme imzalanır. Türkiye ve Türk hükümeti ile ilk ödeme yapılır ve ardından daire teslim alınır. Sözleşmede kayıtlı peşin taksitler ve Türkiye'deki mülk sahibi mevcut indirim tekliflerinden yararlanabilir.

Türk hükümetinin garantisiyle Türkiye'de bir mülk satın almanın avantajları nelerdir?

* Devlet garantisi, projenin ilerlemesinin sağlanması, inşaatının eksiksiz tamamlanması ve Türkiye'deki mülk sahibine tapu teslimini içerir ve Türk hükümeti projenin bulunduğu bölgeyi destekler ve her şeyi sağlar. okullar, kreşler gibi eğitim sektöründen, hastaneler gibi sağlık sektöründen ve diğer birçok hizmetten hizmet ve tesisler.

Türk hükümetinin satış ofislerinde model daireleri incelemek için özel bir heyet ziyaret ederek projeyi takip ettiğini ve doğrudan kendisine bağlı bir şirketle satın alındığında imzalanan bir sözleşmeye göre devlet garantisini de unutmayın. ve notere tescil ettirilir.

Devlet projelerindeki sözleşmeler iki türdür:

1- Bir Türk vatandaşından mülk satın alırken temlik sözleşmesi kullanılır ve sözleşme, satın alma sözleşmesini yatırımcıya devrederek taksit planının tamamını yatırımcıya devrettiği için kullanılır.

2- Yabancı yatırımcı ile doğrudan devlet sektörü arasında doğrudan bir sözleşme ve mülkün ilk sahibidir, ancak uzun vadeli bir taksit elde etmek her zaman mümkün değildir.

Türkiye'de bir mülk satın alırken, satın alma sürecini kolayca ve yapmak zorunda olmadığınız hatalar yapmadan tamamlamanıza yardımcı olacak bazı önemli ipuçlarını bilmelisiniz, örneğin:

1- İlk tavsiyelerden biri, Türkiye'de bir mülk satın alırken ihtiyacınız olan yatırım tavsiyesini size verecek olan bir gayrimenkul uzmanına danışmaktır.

2- Gayrimenkul değerleme raporu mutlaka yanınızda olsun.

3- Türkiye'de mülk satın almak için tüm işlemlerin Tapu Dairesi'nde tamamlanması önemlidir, çünkü noter tarafından düzenlenen resmi olmayan herhangi bir sözleşme yetersizdir ve mülkün yasal ve resmi olarak sahibi olduğunu kanıtlamaz.

4- Mülk üzerinde haciz veya el koyma sinyalleri gibi satış ve satın alma sürecini engelleyen herhangi bir kısıtlama bulunmadığından emin olun

5- Mülk sahibi, tapuda kayıtlı gayrimenkul verilerinin gayrimenkul ile eşleştiğini doğrulamalıdır.

6- Gayrimenkulün satın alınmasındaki temel amacın tespit edilmesi gerekir ve burada kastedilen gayrimenkulün ticari mi yoksa mesken mi olduğudur.

 

 

 

 

 

İlgili Bloglar:

TÜRKİYE'DE GAYRİMENKUL YATIRIM

ISTANBUL REAL ESTATE 2020 - 2021

TÜRK DEVLET GARANTİSİ İLE GAYRİMENKUL ALMANIN AVANTAJLARI

TÜRKİYE'DE EMLAK ALMAKLA İLGİLİ ÖNEMLİ TAVSİYELER

ISTANBUL REAL ESTATE 2020 - 2021

TÜRKİYE'DEKİ GAYRİMENKULÜN GERÇEK FİYATI NASIL ALINIR?

EMLAKLAR

Size en uygun daireyi seçin
Size özel fiyatlar belirleyelim. Hemen tapunuzu teslim edelim

 • Denize yakın lüks Kıbrıs projesinde en iyi tatil köylerine yakışır yaşam

  NORTH CYPRUSYapım Aşamasında
  180.590Detaylar
 • Tatil ve yaşam için ihtiyacınız olan tüm olanaklarla deniz kıyısında Kıbrıs projesi bir arada

  NORTH CYPRUSYapım Aşamasında
  473.210Detaylar
 • Tatil ve yaşam için ihtiyacınız olan tüm olanaklarla deniz kıyısında proje bir arada

  NORTH CYPRUSYapım Aşamasında
  200.000Detaylar
 • Kıbrıs projesinde bitmeyen tatil hayatı

  NORTH CYPRUSYapım Aşamasında
  81.000Detaylar
 • Deniz, doğa ve şehir manzaralı Kıbrıs projesi

  NORTH CYPRUSYapım Aşamasında
  232.390Detaylar
 • Eyüpsultan sitesinde temiz hava ve yeşilliklerle dolu konforlu yaşam

  EYÜPSULTAN / ISTANBULYapım Aşamasında
  685.000Detaylar
TÜMÜNÜ GÖR
Chat on WhatsApp