Seyahat etmeyi ve manzaranın tadını çıkarmayı sever misiniz? Doğada bir günden fazla seyahat etmek ister miydiniz

Doğu Ekspresi Turist Treni'nin yeniden sefere başlayacağı tarih 

Tarih:18 Kasım 2021 Perşembe

Seyahat etmeyi ve manzaranın tadını çıkarmayı sever misiniz? Doğada bir günden fazla seyahat etmek ister miydiniz

Doğu Ekspresi turist treninin yeniden sefere başlama tarihi 

Seyahat etmeyi ve doğal manzaranın tadını çıkarmayı sever misiniz?
Doğanın içinde, lüks klasik bir atmosferde bir günden fazla seyahat etmek ister misiniz? Orient Turist Ekspresi ile,
Türkiyetopraklarından geçen, tarihi yerler ve büyüleyici manzaralar içeren bir turist treni olduğu için, Türkiye içinde keyifli geziler yapabilirsiniz. atmosfer. Doğu Ekspresi Turist Treninde turist seyahati macerası Doğu Ekspresi Turist   Treni, ikisi servis, biri yemekli ve 6 tanesi aile olmak üzere 9 vagondan oluşuyor. Tren 120 yolcuya kadar hizmet verebiliyor. Bilet fiyatı bir odada tek kişi seyahat ediyorsa 400 TL, iki kişi seyahat ediyorsa kişi başı 250 TL'dir.
Farklı eyaletlerdeki çeşitli turistik yerleri görmek turistlerin ve üniversite öğrencilerinin yanı sıra uzun mesafeli seyahat severlerin ilgi odağıdır. 
Ankara-Kars arası 1.300 km, 31 saat 40 dakika süren yolculuk, Kırıkkale, Kayseri, Sivas, Urzigan, Erzurum illerinden de geçiyor.
Gezi aynı zamanda, gezginlerin dört mevsim boyunca Anadolu yaylasının çeşitli bölgelerini karakterize eden doğal zenginlikleri üzerinde durmalarını sağlayan eşsiz bir manzara sunar.Doğu Ekspresi trenlerinin Ankara-Kars arasında ilk modern seferi, yabancı turist ve üniversite öğrencilerinin yanı sıra her mevsim Türk vatandaşları ve seyahat tutkunlarının artan talebine yanıt olarak 29 Mayıs'ta gerçekleşti.
Doğu Ekspresi turist treni güzergahı, dünyanın en güzel parkurlarından biri olarak kabul ediliyor ve Erzincan, Erzurum ve Sivas eyaletlerindeki uzun duraklar, turistlerin bölgeyi keşfetmesi ve pitoresk doğasının tadını çıkarması için önemli bir fırsat sunuyor.
Erzincan'da 2 saat 50 dakika, Erzurum'da 2 saat 40 dakika ve Sivas'ta 2 saat 50 dakika duracak olan turist treni, turistlerin bu eyaletlerdeki önemli yerleri gezip, bölgelerini tanımalarını sağlayacak. turizm potansiyeli. Korona salgını nedeniyle verilen aranın ardından Türkiye'de hayatın kademeli olarak normale dönmesiyle birlikte

“Doğu Ekspresi” Aralık ayı ortasında Ankara-Kars seferlerine yeniden başlıyor . 


Doğu Ekspresi treninde ilk seferinden bu yana 37 bin yolcunun seyahat ettiğini de anlatan Erkan, Ankara-Kars güzergahının seyahat yazarları tarafından dünyanın en iyi 4 tren güzergahından biri olarak seçildiğini kaydetti.

1.300 kilometrelik Ankara-Kars parkurunun 31 saat 40 dakikada, Kars-Ankara parkurunun ise 32 saat 37 dakikada tamamlandığını, yolcuların gezerken tarihi ve kültürel değerleri görme fırsatı bulduklarına dikkat çekti. farklı tatlar tatmak.

Aynı düzeyde Doğu Ekspresi turist treninin sadece Kars'ı değil, yolu üzerinde Sivas, Erzurum ve Erzincan'ı da keşfetme fırsatı sunduğunu vurgulayan Ulaştırma Bakanı, şunları kaydetti:

Doğu Ekspresi turist treninin Ankara-Kars hattında İliç ve Erzurum ile Erzincan, Divriği ve Sivas'ta 3 saat durarak, grup ve bireysel yolcuların turistik yerleri gezmesine olanak sağladı. " 

Ve bu istasyonlarda duran tren id olduğu için yolcularını Karanlık Kanyon'a götürüyor. Üç Kümbetler, Çifte Minareli Medresesi, Ani Örenyeri ve Divriği Ulu Camii Gök Medresesi gibi doğal ve kültürel mirası keşfedin. Seyahat tutkunları, tarihin zenginliğinin yanı sıra gastronomi ve tarih zenginliğine de tanık olma fırsatı buluyor.Orta 

 Çağ'ın en büyük ticaret merkezi

Kars'a gelen gezginler, Rus işgali sırasında yapılan binaların maketlerini görebiliyor. Baltık Denizi havzasının mimari özellikleri, Yusuf Paşa mahallelerinde
Hollanda'dan getirilen mühendisler tarafından inşa edilen bu binalar, taş maketler ve heykellerin yanı sıra, Kuzey Avrupa bölgesindeki hakim inşaat tekniğine göre yükseltilmiş sütunları içermektedir.
Kars ziyaretçilerine ayrıca, bu yapıların sanatsal ve mimari özellikleri nedeniyle, ünlü mutasavvıf Ebu'l-Hasan el-Hirakani'nin türbesi, Kars Ulu Camii, Kars Müzesi ve 1579'dan kalma taş köprüyü ziyaret etmeleri tavsiye edilir. .
Ziyaretçilere ayrıca Orta Çağ'ın en büyük ticaret merkezi olarak kabul edilen ve 2016 yılından bu yana Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü "UNESCO" Dünya Mirası Listesi'nde yer alan Ani arkeolojik alanını ziyaret etmeleri önerilir. o binaya gelen ziyaretçiler geçmişe bir yolculuğa çıkabilir ve Orta Çağ'da hüküm süren sanatsal ve mimari değerler üzerinde durabilirler.

 

İlgili konular:

İstanbul'da ziyaret edilecek en iyi müzeler

İstanbul'un en güzel turistik yerleri Türkiye'nin en güzel bahçelerini, Türkiye'nin alışveriş merkezlerini, Türkiye'nin medikal turizmini bizimle öğrenin.


 

İstanbul Daireleri| Türkiye Daireler | Türkiye'de Notre | Türk vatandaşlığı | Gayrimenkul satış sonrası hizmetler | Gayrimenkul satış öncesi hizmetler

 

EMLAKLAR

Size en uygun daireyi seçin
Size özel fiyatlar belirleyelim. Hemen tapunuzu teslim edelim

 • Denize yakın lüks Kıbrıs projesinde en iyi tatil köylerine yakışır yaşam

  NORTH CYPRUSYapım Aşamasında
  180.590Detaylar
 • Tatil ve yaşam için ihtiyacınız olan tüm olanaklarla deniz kıyısında Kıbrıs projesi bir arada

  NORTH CYPRUSYapım Aşamasında
  473.210Detaylar
 • Tatil ve yaşam için ihtiyacınız olan tüm olanaklarla deniz kıyısında proje bir arada

  NORTH CYPRUSYapım Aşamasında
  200.000Detaylar
 • Kıbrıs projesinde bitmeyen tatil hayatı

  NORTH CYPRUSYapım Aşamasında
  81.000Detaylar
 • Deniz, doğa ve şehir manzaralı Kıbrıs projesi

  NORTH CYPRUSYapım Aşamasında
  232.390Detaylar
 • Eyüpsultan sitesinde temiz hava ve yeşilliklerle dolu konforlu yaşam

  EYÜPSULTAN / ISTANBULYapım Aşamasında
  685.000Detaylar
TÜMÜNÜ GÖR
Chat on WhatsApp