Birçok yabancının İstanbul'da daire satın alma eğilimi, arzularının doğal bir sonucudur…0

Türkiye'de mülk satın almak için ipuçları

Tarih:12 Ocak 2023 Perşembe

Birçok yabancının İstanbul'da daire satın alma eğilimi, arzularının doğal bir sonucudur…0

Pek çok yabancının İstanbul'da daire alma eğilimi, bu ülkede iş ve yaşam fırsatları aramanın yanı sıra bu ülkeye yerleşme ve yatırıma odaklanma arzusunun doğal bir sonucudur .


Türkiye'de bir mülk satın alırken en önemli ipuçları :
Türkiye'de bir mülk satın alma ve satma prosedürleri, uygulamanın doğruluğuna ve bir mülk satın alırken sahadaki gerçek deneyimlere dayanan bir dizi ipucunun izlenmesine bağlıdır. Alım ve satım işlemlerinde yatırımcıların haklarının korunması amaçlanmaktadır.
Gayrimenkulün türü ve konumu, alım satım prosedürlerinde önemli bir rol oynar, bu nedenle yatırımcılar aşağıdakilere dikkat etmelidir:
  *- Bir mülk satın alırken tavsiye almak için bir emlak uzmanına danışın : Bir  mülk satın almak önemli ve pahalı bir
işlemdirHer gayrimenkul yatırımcısının kendisine danışan, kendisini dolandırıcılıktan ve dolandırıcılıktan koruyan yatırım tavsiyeleri veren bir uzmanı olması gerektiğinden, her adımda tekrarladığımız bir tavsiye, uzmanlardan yardım almaktır. haklarını koruyacak şekilde tüm prosedürleri, evrakları ve yasal belgeleri kontrol etmesine yardımcı olur..
Ve “Danışmanda pişmanlık olmaz, gayrimenkulün bir danışmanı olmalı” diyen, dürüst emlak uzmanı size en iyi seçenekleri tavsiye eder, yasal işlemlerinizi tamamlamanız için en kısa hukuki yollara yönlendirir, böylece gayrimenkulünüzün mülkiyetini korur, paranızı korur ve Allah'ın lütfundan sonra size yatırımınızda başarıyı garanti eder .
*-Gayrimenkul değerleme raporu bulunmasının sağlanması :
Türkiye Cumhuriyeti Çevre ve Şehirler Bakanlığına bağlı Tapu ve Gayrimenkul Kayıtları Genel Müdürlüğü, gayrimenkul değerleme raporunun gerekliliğini belirten bir genelge yayınladı. kararın veriliş tarihi itibariyle her yabancıya ibraz edilecektir .
*- Mülkiyet prosedürlerini yalnızca Tabu Departmanında tamamlayın : En belirgin tavsiye, bir mülkün alım satım
sürecinin devam etmesi gerektiğini belirtir.Türkiye'de Tabu Departmanı aracılığıyla, noter, muhtar veya diğer taraflarca yapılan resmi olmayan sözleşmelerin veya sözleşmelerin “yetersiz” sayıldığı ve belirtilen mülkün mülkiyetinin alıcıya devredildiğini kanıtlamadığı durumlarda .
*- Gayrimenkulün gerçek satıcısını sorun : Mülkün tapu fotokopisi alınarak ve Emlak Departmanına (Tabu Departmanına) göre incelenerek
, mülkü satan kişinin bu mülkün gerçek sahibi olduğu teyit edilmelidir . ve söz konusu belgede yer alan bilgilerin gayrimenkul kayıtlarında kayıtlı bilgilerle eşleşip eşleşmediğinin doğrulanması ve bu, yalnızca Emlak Departmanı çalışanlarının (Tapu) münhasıran onayı ile gerçekleştirilebilir. Bu altın tavsiye, bir yatırımcının gayrimenkul alırken ihtiyaç duyduğu en önemli tavsiyelerden biridir .
*- Mülkiyet tapu tipini kontrol edin (Tapu):
Türkiye'de gayrimenkul alım-satım işlemlerinde kullanılan gayrimenkul tapu türleri benzer olabilir, örneğin gayrimenkul tapusu, inşaat halindeki gayrimenkullerde olduğu gibi geçici bir mülkiyet senedi ise veya henüz tamamlanmamışsa. inşaatına başlanmışsa, bu durumda taşınmazın geçici mülkiyet hakkının, inşaatın tamamlanmasından sonra daimi mülkiyet hakkına dönüşmesine engel teşkil edecek herhangi bir engel bulunmadığının, örneğin inşaatın tamamlanmasının sağlanması gerekir. gayrimenkul projesine ilişkin inşaat ve imar izinleri ve ilgili diğer ruhsat ve izinler .
*- Mülk tahsis türünü kontrol edin: konut veya ticari? Giriş bölümünde gayrimenkul yatırımı
için tavsiyeler bulacaksınız.Türkiye'de taşınmazın türünün tespiti için belediye veya emlak kadastro müdürlüğü incelenerek söz konusu taşınmazın asıl kuruluş amacının tespit edilmesi gerekmektedir, örneğin söz konusu taşınmaz mesken ise, konut kapsamına girdiği görülüyor ve taşınmaz konut yapımına mı yönelik yoksa başka amaçlara mı yönelik?
*- Bonoda kayıtlı mülk verilerinin gayrimenkulle eşleştiğinden emin olun : Türk emlak
sektörü uzmanlarından alınan son emlak ipuçları , satılan mülkün alıcıya sunulan mülkle aynı olduğunun doğrulanması gerektiğini vurguluyor, bu nedenle Kadastro Dairesi tarafından onaylanan gayrimenkul haritasına dayalı olarak, taşınmazın tam yerini tam olarak belirterek gerçek adresine ulaşın .
*- Mülkte herhangi bir kısıtlama veya rezervasyon işareti bulunmadığını doğrulayın :  Mülkte
herhangi bir kısıtlama olmadığından emin olunişaretinin veya ihlalin türüne bağlı olarak mülk üzerinde olumsuz bir etki yaratması veya fiyatını doğrudan etkilemesi muhtemeldir .

 

Böylece, Türkiye'de herhangi bir mülk satın alırken dikkat etmeniz gereken en önemli şeyleri size gösterdik.


 

İlgili Bloglar:
İstanbul Daire Fiyatları Rehberi

Türkiye'de bir daire nasıl satın alınır?

Bir mülk satın alarak Türkiye'de ikamet

Türkiye'de satılık en ucuz daireler 2020

İstanbul'da taksitle satılık daire satın alma

Türk vatandaşlığı almanın yolları

Türkiye'de gayrimenkul yatırımı

Türkiye'de mülk satın almak için ipuçları

Türk pasaportu almak

İstanbul emlak 2020 _ 2021

 

İstanbul Daireleri| Türkiye Daireler | Türkiye'de Notre | Türk vatandaşlığı | Gayrimenkul satış sonrası hizmetler | Gayrimenkul satış öncesi hizmetler

EMLAKLAR

Size en uygun daireyi seçin
Size özel fiyatlar belirleyelim. Hemen tapunuzu teslim edelim

 • Denize yakın lüks Kıbrıs projesinde en iyi tatil köylerine yakışır yaşam

  NORTH CYPRUSYapım Aşamasında
  180.590Detaylar
 • Tatil ve yaşam için ihtiyacınız olan tüm olanaklarla deniz kıyısında Kıbrıs projesi bir arada

  NORTH CYPRUSYapım Aşamasında
  473.210Detaylar
 • Tatil ve yaşam için ihtiyacınız olan tüm olanaklarla deniz kıyısında proje bir arada

  NORTH CYPRUSYapım Aşamasında
  200.000Detaylar
 • Kıbrıs projesinde bitmeyen tatil hayatı

  NORTH CYPRUSYapım Aşamasında
  81.000Detaylar
 • Deniz, doğa ve şehir manzaralı Kıbrıs projesi

  NORTH CYPRUSYapım Aşamasında
  232.390Detaylar
 • Eyüpsultan sitesinde temiz hava ve yeşilliklerle dolu konforlu yaşam

  EYÜPSULTAN / ISTANBULYapım Aşamasında
  685.000Detaylar
TÜMÜNÜ GÖR
Chat on WhatsApp