Son yıllarda Türkiye büyük bir ekonomik başarı elde etti ve Türk hükümeti

Türkiye'de gayrimenkul fiyatlarını belirleyen faktörler nelerdir?

Tarih:12 Ocak 2023 Perşembe

Son yıllarda Türkiye büyük bir ekonomik başarı elde etti ve Türk hükümeti

Türkiye son yıllarda büyük bir ekonomik başarı elde etti ve Türk hükümeti ülkenin kapılarını yabancı yatırımcılara açtı ve Türkiye, Arap ve yabancı yatırımcılar için ilk destinasyon haline geldi. Ve farklı yatırım eğilimleri ve bunların çeşitliliği ile. Yabancı yatırım portföyünde en büyük payı gayrimenkul yatırımları aldı. Arap iş adamlarının çoğunluğunun Türk emlak piyasasına gittiği ve paralarını Türkiye'de gayrimenkul satın alarak değerlendirmeyi tercih ettiği yer.

250 bin dolarlık gayrimenkul sahibi herkese Türk vatandaşlığı verilmesi kararının ardından Arap yatırımcılar İstanbul'da daire almak için akın ederken , Körfez vatandaşlarının ilgisi Avrupa İstanbul'da satılık villa arayışlarına yöneldi. Diğerleri, İstanbul'daki en iyi otel dairelerini aramayı tercih ettiler, çünkü uzun yıllar yüksek karlı getirilerle kiralama garantisi vardı.

Gayrimenkul yatırımı her zaman başarılı ve garantili bir yatırımdır, sermaye kaybına asla katlanmaz ve yıllık olarak yüksek karlı getiri sağlar.

Türkiye'de gayrimenkul fiyatlarını belirleyen faktörler nelerdir?

Gayrimenkul yatırım dünyasına adım atmaya karar verdiğinizde ve Türkiye'de bir mülk satın almaya karar verdiğinizde, yatırım için en uygun şehri seçmelisiniz ve Türkiye'de her şehrin turizm, ticaret gibi birçok niteliği olduğu için önünüzdeki seçenekler değişiyor. ve endüstri. Türkiye'deki turistik şehirler, tatillerini ve yıllık tatillerini geçirmek için mülk sahibi olmak isteyen işadamlarını, ticari ve ekonomik şehirler ise yatırımcıları yatırım amacıyla Türkiye'de gayrimenkul satın almaya çekiyor. İstanbul şehri, ülkedeki ticaret ve ekonominin merkezi ve Türkiye'nin en güzel turistik yerlerini içerdiği için turizmin başkenti olması nedeniyle ideal bir destinasyondur.

İstanbul'daki ev fiyatları da , Türkiye'deki emlak piyasasıyla ilgilenen bir yatırımcının yatırımına başlamadan önce kapsamlı bir şekilde odaklanması gereken birkaç önemli faktöre göre değişmektedir .

İstanbul'da emlak fiyatlarındaki fark :

Konum : Dairenin konumu fiyatının belirlenmesinde önemli bir rol oynamaktadır.Konum şehir merkezine ne kadar yakınsa dairenin satın alma değeri o kadar yüksektir. Örneğin Şişli ve El-Fetih'teki daire fiyatları Beylikdüzü ve Bahçeşehir gibi diğer bölgelere göre daha yüksektir.

Kamu hizmetleri ve kamu hizmetleri : Bölgede sunulan hizmetler arasında üniversiteler, hastaneler, okullar, alışveriş merkezleri, parklar, devlet hizmet binaları ve toplu taşıma yer almaktadır. Gayrimenkulün bulunduğu bölgede bulunan hizmet imkanları, gayrimenkulün fiyatının belirlenmesine katkı sağlayan en önemli unsurlar arasında yer alıyor.

Dairenin özellikleri, alan, manzara, dairenin bulunduğu kat yüksekliği, oda sayısı, banyo sayısı, balkon sayısı, ayrı bir bina içinde olup olmadığını belirtmekte fayda var. site veya site, binanın yaşı “yeni, eski, yapım aşamasında” ve kaplama kalitesi, kalitesi, tüm bunlar İstanbul'da ev fiyatlarının farklılaşmasına katkıda bulunuyor.

 

 

 

Ticari gayrimenkul:

Otel ve ofis daireleri:

Son dönemde bazı inşaat firmaları otel ve ofis dairesi yapma sistemini benimsemiştir ve bu daire sistemi, inşaat firmalarının 1000 TL kira garantisi vermesi nedeniyle İstanbul'da yatırım amacıyla daire almak isteyenler için güvenli bir yatırım noktasıdır. yüksek kar getirisi ve uzun vadeli bir sözleşme. Yatırımcı, şirketin İstanbul'da yeni bir şubesi açmak isterse, Türkiye'deki işi için yeni bir merkez olarak ofis dairesini alabilir.

Yeni kurulan ofis daireleri, genellikle ticari ve merkezi alanlarda yer aldığından, yatırımcının arzu ettiği herhangi bir iş projesinin başarısına katkıda bulunan hayati konumlarıyla karakterize edilir. Aynı zamanda bu dairelerin fiyatları rezidans dairelere göre nispeten yüksektir. Ancak çok yüksek yıllık karlılık getirileri sağlar.

 

İstanbul'daki emlak fiyatları hakkında daha fazla bilgi edinmek için, Türk emlak piyasasında uzmanlaşmış danışmanlardan oluşan ekibimizden ücretsiz danışmanlık almak ve aşağıdakileri kapsayan projelerimizden birinde en iyi mülkü seçmenize yardımcı olmak için FCC emlak ekibiyle iletişime geçin. İstanbul'daki tüm lokasyonlar.

 

EMLAKLAR

Size en uygun daireyi seçin
Size özel fiyatlar belirleyelim. Hemen tapunuzu teslim edelim

 • Denize yakın lüks Kıbrıs projesinde en iyi tatil köylerine yakışır yaşam

  NORTH CYPRUSYapım Aşamasında
  180.590Detaylar
 • Tatil ve yaşam için ihtiyacınız olan tüm olanaklarla deniz kıyısında Kıbrıs projesi bir arada

  NORTH CYPRUSYapım Aşamasında
  473.210Detaylar
 • Tatil ve yaşam için ihtiyacınız olan tüm olanaklarla deniz kıyısında proje bir arada

  NORTH CYPRUSYapım Aşamasında
  200.000Detaylar
 • Kıbrıs projesinde bitmeyen tatil hayatı

  NORTH CYPRUSYapım Aşamasında
  81.000Detaylar
 • Deniz, doğa ve şehir manzaralı Kıbrıs projesi

  NORTH CYPRUSYapım Aşamasında
  232.390Detaylar
 • Eyüpsultan sitesinde temiz hava ve yeşilliklerle dolu konforlu yaşam

  EYÜPSULTAN / ISTANBULYapım Aşamasında
  685.000Detaylar
TÜMÜNÜ GÖR
Chat on WhatsApp