Avcılar, İstanbul'un batısında yer alır ve İstanbul'un en iyi bölgelerinden biri olarak kabul edilir

Avcılar ve Türkiye'de gayrimenkul satın almadaki önemi

Tarih:12 Ocak 2023 Perşembe

Avcılar, İstanbul'un batısında yer alır ve İstanbul'un en iyi bölgelerinden biri olarak kabul edilir

Avcılar , İstanbul'un batı kesiminde yer almakta olup, klas sosyal çevre ve komşu bölgelere göre merkezi konum itibariyle İstanbul'un en iyi bölgelerinden biri olarak kabul edilmekte olup , doğrudan Akdeniz'e bakmaktadır. Marmara .

Bölge, popüler ve modern olmak üzere mahallelere ayrılmıştır ve her bölümün kendine has bir estetiği vardır.Popüler bölge olmasına rağmen Marmara Denizi'ne bitişik mahallelerde istediğinizi görebilirsiniz, ancak isterseniz Modern konut sitelerinde yaşamak istiyorsanız, bu seçenek sizin için Spartakole bölgesinde mevcuttur .

Ayrıca Avcılar bölgesinde Marmara Market adı altında uluslararası markaların birçoğunun yer aldığı mağazalardan oluşan büyük bir ticari market bulunmaktadır.

İstanbul'un ilk aile mahallesi Avcılar semti:

Avcılar'da yaşamak için yabancı ailelerin taşınması fikri yeni bir fikir değil ancak geçtiğimiz dönemde başta Suriyeliler olmak üzere Arapların Türkiye'ye artan talebiyle arttı ve bunun birçok nedeni var, en önemlisi bunlardan :

* Mahallenin Küçükçekmece Gölü ve Marmara Gölü'ne hakim olması nedeniyle seçkin coğrafi konumu ideal bir turizm ortamı sağlamaktadır .

* Bölge, spor kulüpleri, bahçeler, plajlar , büyük alışveriş merkezleri ve diğerleri gibi çok sayıda hayati ve dinlence tesisi ile karakterize edilir ve bu , tüm hizmetlerin mevcudiyeti nedeniyle ailelerin orada ikamet etmesini bir hedef haline getirir .

* Arap cepheleri bölgedeki birçok dükkanı işgal ettiğinden, özellikle Araplar için şirketler, restoranlar, okullar vb .

* Avcılar'a ulaşım , özellikle Metrobüs hattının büyük ölçüde hizmet vermesi nedeniyle, ayrıca otoyollar, otobüsler ve düzenli otobüslerin yanı sıra Avcılar yakınlarındaki birkaç metro istasyonuna kolay erişim nedeniyle yaygın olarak mevcuttur.

* Avcılar'ın toplumsal bileşimi, içinde tek bir topluluk karakteri olmadığı için çeşitlidir, bu da İstanbul'un Avcılar semtinde yaşayanlar arasında uyumu kolaylaştırır .

* Bölgede yaşanan kentsel devrim, deniz, göl, metrobüs ve yeşil alanların eşsiz manzarası, İstanbul Avcılar bölgesindeki gayrimenkulün cazibe merkezleri arasında sayılıyor.

Avcılar'da gezilecek yerler:

Avcılar bölgesindeki en önemli turistik yerler arasında:

* Avcılar Sahil İstanbul:

Avcılar İstanbul Sahili'nin yanında dinlenme ve hizmet tesisleri çeşitlilik göstermekte olup, lüks restoran ve kafeler kalabalıktır .

Avcılar sahilinde yürüyüş ve bisiklete binme için ayrılmış patikalar var ve harika manzarasıyla turistleri ve sakinleri kendine çeken güzel bir sosyal atmosfer yaratıyor, ayrıca bir park da dahil olmak üzere çocukların oynaması için ayrılmış yerlerin varlığı. ve bir bahçe.

* İstanbul Kar Müzesi:

Kar Müzesi, Esenyurt bölgesinin eteklerinde, Avcılar bölgesinin bitişiğindeki Turim AVM'de yer almaktadır .

Turistler ve yürüyüşçüler, yaz havasında serin atmosferinin tadını çıkarmak, genç ve yaşlılara uygun kar ve buz oyunları oynamak için kar arazisine veya kar parkına giderek sıkılmadan eğlenceli zamanlar geçirebilirler .
 

Avcılar İstanbul'a yatırım yapmanın avantajları:

İstanbul'un Avcılar semti, esas olarak kalabalık olması ve hayati bölgelere yakın konumu ile bölgenin doğası ve mahremiyeti nedeniyle makul emlak fiyatları ile karakterizedir .

Bu alan için belirlenen inşaat şartlarını sağlayan yeni gayrimenkul içerisinde incelenen yatırımın uygun bir yatırım ortamı sağlayabileceğine şüphe yoktur .

Birçok yatırımcının yatırım yapmak için gittiği Avcılar İstanbul'da ticari gayrimenkul, bir diğer grup ise bölgede çok sayıda önemli üniversite ve eğitim merkezinin bulunması nedeniyle öğrenci konutlarına uygun daire yatırımı yapmak için gidiyor .

Ayrıca, yeni İstanbul Su Kanalı projesinin koridorunu denetleyen alanlara da yatırım yapılması, projenin tamamlanmasının ardından mutlaka iyi bir yatırım fırsatı sağlayacaktır .
 

Öğrenci evleri, Avcılar'daki en güçlü yatırım fırsatlarından biridir:

Bahsedilen nedenler, birçok çocuğun ve yabancı ve hatta Türk ailesinin İstanbul'daki Avcılar bölgesine gitmesine ve diğer birçok mahalleye tercih etmesine doğrudan ve itici nedenlerdir.

Ayrıca Avcılar birçok devlet ve vakıf üniversitesine sahip olup, Esenyurt, Beylikdüzü, Ataköy ve Küçükçekmece'deki birçok üniversiteye çok yakındır.Metrobüs hattı da öğrencilerin daha fazla üniversiteye kısa sürede ulaşmasını sağlamaktadır. Bu da İstanbul'daki Avcılar bölgesini Türk ve yabancı öğrenciler için en cazip hale getiriyor.Özellikle İstanbul her yıl binlerce öğrenci aldığı için .

 

 

 

 

İlgili Bloglar:
İstanbul Daire Fiyatları Rehberi

Türkiye'de bir daire nasıl satın alınır?

Bir mülk satın alarak Türkiye'de ikamet

Türkiye'de satılık en ucuz daireler 2020

İstanbul'da taksitle satılık daire satın alma

Türk vatandaşlığı almanın yolları

Türkiye'de gayrimenkul yatırımı

Türkiye'de mülk satın almak için ipuçları

Türk pasaportu almak

İstanbul emlak 2020 _ 2021

 

İstanbul Daireleri| Türkiye Daireler | Türkiye'de Notre | Türk vatandaşlığı | Gayrimenkul satış sonrası hizmetler | Gayrimenkul satış öncesi hizmetler

 

EMLAKLAR

Size en uygun daireyi seçin
Size özel fiyatlar belirleyelim. Hemen tapunuzu teslim edelim

 • Denize yakın lüks Kıbrıs projesinde en iyi tatil köylerine yakışır yaşam

  NORTH CYPRUSYapım Aşamasında
  180.590Detaylar
 • Tatil ve yaşam için ihtiyacınız olan tüm olanaklarla deniz kıyısında Kıbrıs projesi bir arada

  NORTH CYPRUSYapım Aşamasında
  473.210Detaylar
 • Tatil ve yaşam için ihtiyacınız olan tüm olanaklarla deniz kıyısında proje bir arada

  NORTH CYPRUSYapım Aşamasında
  200.000Detaylar
 • Kıbrıs projesinde bitmeyen tatil hayatı

  NORTH CYPRUSYapım Aşamasında
  81.000Detaylar
 • Deniz, doğa ve şehir manzaralı Kıbrıs projesi

  NORTH CYPRUSYapım Aşamasında
  232.390Detaylar
 • Eyüpsultan sitesinde temiz hava ve yeşilliklerle dolu konforlu yaşam

  EYÜPSULTAN / ISTANBULYapım Aşamasında
  685.000Detaylar
TÜMÜNÜ GÖR
Chat on WhatsApp