Birçok yabancının İstanbul'da daire satın alma eğilimi, arzularının doğal bir sonucudur

Türkiye'de mülk satın almadan önce önemli tavsiyeler 

Tarih:26 Ekim 2021 Salı

Birçok yabancının İstanbul'da daire satın alma eğilimi, arzularının doğal bir sonucudur

Türkiye'de mülk satın almadan önce önemli ipuçları  Birçok yabancının İstanbul'da daire satın alma

eğilimi, bu ülkede iş ve yaşam fırsatları aramanın yanı sıra bu ülkeye yerleşme ve yatırıma odaklanma arzusunun doğal bir sonucudur. Ancak başlangıçta, mülkü satın alma kararı vermeden önce, doğru mülkü hatasız ve dolandırıcılıktan uzak bir şekilde satın almanıza yardımcı olacak bazı ipuçlarını ve talimatları bilmelisiniz. 

Türkiye'de bir mülk satın alırken önerilen en önemli ipuçları  :

 Satın almadan önce Türkiye'deki mülkün özelliklerini kontrol edin  :

Gayrimenkulde bulunmasını arzu ettiğiniz özelliklere göre  seçim yapılır ve lüks ve olanaklar ne kadar bolsa, ister yatırım ister istikrar açısından mutluluğunuz o kadar artacaktır ve bilindiği üzere siteler sitelerdir . Türkiye'deki sıradan dairelerden daha üstün lüks araçlara sahip olmakla birlikte  ,  konut sitelerinde bir mülk satın almanın  bir fiyata mal olacağı maliyetler , normal daire fiyatlarından çok daha yüksek olacaktır  . birincisini ikincisinden hizmet miktarına göre ayırt edin ve şimdi bir kişinin  Türkiye'de hedeflediği konut sitelerinde mülk sahibi olabilmesi için mevcut olması gereken faktörler  nelerdir? Mevcut olması gereken başlangıç ​​ve en önemli faktör      
  
 Türkiye'de bir mülk satın almak  para unsurudur, bu nedenle Türkiye'deki bu konut kompleksi içinde verilen bu hizmetlere ihtiyacınızın ölçüsüne ek olarak, böyle  bir mülk satın almak için yeterli paraya sahip olmalısınız  ve eğer iseniz Onları kalabalık dünyadan izole eden mahremiyet arayanlar, bu sizin için uygun bir seçenek olacaktır, sanki sakinlik ve huzur arıyorsanız, siteler  hedefiniz  ve talebiniz olacaktır. - Türkiye'de bir mülk satın almadan önce mali bütçenizi belirleyin  Türkiye'de bir daire satın alırken dikkatli olunmalıdır.   Ve bunun için gerekli fiyatı ve yerdeki özelliklere uygunluğunu karşılaştırmanız gerekiyor ve fiyatını belirleyen faktörlerin örneğin sahile yakın olması, hatta toplu taşıma ağına yakın olması yani herkesin aradığı bir faktör ve daha önce de belirttiğimiz gibi Türkiye'deki dairelerin site içinde olması Sıradan bir daireden daha pahalı olması ve bu herkes için net bir unsur olmasının yanı sıra  manzara Türkiye'deki daireler  onlara gerçek fiyatlarını vermede önemli bir rol oynamaktadır.Daha az tüketim ve son  olarak Türkiye'deki dairelerin fiyatını belirlemede rol oynayan önemli bir faktör vardır  , o da eşyalı daire, fiyatı 100000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000 boş daire.

- Mülkün gerçek satıcısını sorun :

Mülkü satan kuruluşun bu mülkün gerçek sahibi olduğunun,  mülkün  tapu senedinin bir kopyasını alarak ve buna göre Emlak Departmanını (Tapu Departmanı) inceleyerek ve söz konusu tahvilin içerdiği bilgilerin doğrulanıp doğrulanmadığından emin olunması gereken durumlarda. emlak kayıtlarında kayıtlı bilgilerle aynıdır ve doğrulanmamıştır. Bu altın tavsiye, bir yatırımcının gayrimenkul alırken ihtiyaç duyduğu en önemli ipuçlarından biridir.


- Türkiye'de yasal olarak daire satın almak için çalışmalısınız:

Bu çok önemli bir faktör, bu yüzden biraz tasarruf etmek için Türkiye'de emlak satın almanın çarpık yollarından kaçınmalısınız  ve geri dönüşü tüm paranın kaybı olacaktır. detaylarını inceleyerek Türkiye'deki gayrimenkulün gerçek fiyatını belirleyen gayrimenkul değerleme  kağıdı.Hepsi ve bu konuda sorumlu departmandan tapu belgesini almayı asla unutmamalısınız ve satın alımınıza izin veren bir güvenlik onayı olmalıdır. bu mülkün ve bu koşul sadece Türkiye'de ikamet eden yabancılar içindir. Bir gayrimenkul değerleme raporu olduğundan emin olun :  Türkiye Cumhuriyeti Çevre ve Şehirler Bakanlığı'na bağlı Tapu ve Gayrimenkul Kayıtları Genel Müdürlüğü'nün yayımladığı genelge ile her yabancı için gayrimenkul değerleme raporu bulunması gerekliliği, karar. Bu, yabancı yatırımcıyı korumak ve aracı şirketler veya kişiler tarafından gayrimenkul dolandırıcılığını önlemek içindir.

Gayrimenkul tapu (Tapu) türünün incelenmesi:

Türkiye'de gayrimenkul alım satım işlemlerinde kullanılan gayrimenkul tapu türleri benzer olabilir, örneğin gayrimenkul tapusu geçici tapu ise, İnşası devam eden veya henüz başlamamış gayrimenkullerde olduğu gibi, sonrasında  bu durumda taşınmazın geçici mülkiyet hakkının kalıcı hakka dönüşmesine engel teşkil edecek herhangi bir engelin bulunmaması sağlanmalıdır. gayrimenkul projesi için inşaat ve inşaat ruhsatlarının ve diğer ilgili ruhsat ve izinlerin tamamlanması gibi inşaatın tamamlanmasından sonra mülkiyet.

- Mülkiyet prosedürlerini münhasıran Tabu Departmanında tamamlayın :

En belirgin tavsiye, Türkiye'de gayri  resmi sözleşmelerin veya noter, muhtar veya diğer taraflar "yetersiz" kabul edilir ve belirtilen mülkün Mülkiyetinin alıcıya devredildiğini kanıtlamaz.

- Mülk tahsis türünü onaylayın: konut veya ticari? Türkiye'de gayrimenkul yatırımı için

bulduğunuz tüyoların başında türünü doğrulayın.Belediye veya Emlak Etüt Departmanı'nı inceleyerek söz konusu gayrimenkulün asıl kuruluş amacını tespit etmek gerekiyor.Örneğin, söz konusu taşınmaz konut ise Konut kapsamına girdiği görülüyor ve taşınmaz konut yapımına mı tahsis ediliyor yoksa başka şeylere mi tahsis ediliyor? - Bonoda kaydedilen mülk verilerinin gayrimenkulle eşleştiğinden emin olun : Türk gayrimenkul sektörü uzmanlarından alınan son emlak ipuçları, satılan mülkün alıcıya sunulan mülkle aynı olduğunun doğrulanması gerektiğini vurguluyor, bu nedenle ulaşmak gerekiyor Gayrimenkulün tam yerini belirterek gerçek adresi Emlak Etüd Departmanı tarafından onaylanan gayrimenkul haritasına göre. 

 Mülkte herhangi bir kısıtlama veya rezervasyon işareti bulunmadığından

emin olun  : Mülk üzerinde, işaretin veya ihlalin türüne bağlı olarak mülk üzerinde olumsuz bir etki yaratması veya fiyatını doğrudan etkilemesi muhtemel.

- Gayrimenkul alırken tavsiye almak için bir gayrimenkul uzmanına danışın: Gayrimenkul satın almak  önemli

ve pahalı bir konudur ve birçok risk içerir.Bu nedenle, uzmanlardan yardım almak, her gayrimenkul yatırımcısı gibi her adımda tekrarladığımız bir tavsiyedir. kendisine danışan, yatırım tavsiyesi veren, yardımcı olan bir uzmanı olmalıdır.Tüm işlemleri, evrakları ve yasal belgeleri haklarını koruyacak şekilde kontrol etmelidir. 

 FCC  Gayrimenkul Yatırım ve Geliştirme Grubu olarak size İstanbul'un en iyi projelerini sunuyor, havaalanında karşılamadan tapu elinize geçene kadar tüm satın alma süreçlerinde yanınızdayız.İlgili Bloglar:

Türkiye'de konut kompleksleri Türkiye'de

bir mülk nasıl satın alınır?

Türkiye'de gayrimenkul yatırımı

Türkiye'deki gayrimenkul yatırımcısının hakları

Türkiye'de bir daire nasıl satın alınır?

Bir mülk satın alarak Türkiye'de ikamet

 


 
İstanbul Daireleri| Türkiye Daireler | Türkiye'de Notre | Türk vatandaşlığı | Gayrimenkul satış sonrası hizmetler | Gayrimenkul satış öncesi hizmetler

 


 

 

EMLAKLAR

Size en uygun daireyi seçin
Size özel fiyatlar belirleyelim. Hemen tapunuzu teslim edelim

 • Denize yakın lüks Kıbrıs projesinde en iyi tatil köylerine yakışır yaşam

  NORTH CYPRUSYapım Aşamasında
  180.590Detaylar
 • Tatil ve yaşam için ihtiyacınız olan tüm olanaklarla deniz kıyısında Kıbrıs projesi bir arada

  NORTH CYPRUSYapım Aşamasında
  473.210Detaylar
 • Tatil ve yaşam için ihtiyacınız olan tüm olanaklarla deniz kıyısında proje bir arada

  NORTH CYPRUSYapım Aşamasında
  200.000Detaylar
 • Kıbrıs projesinde bitmeyen tatil hayatı

  NORTH CYPRUSYapım Aşamasında
  81.000Detaylar
 • Deniz, doğa ve şehir manzaralı Kıbrıs projesi

  NORTH CYPRUSYapım Aşamasında
  232.390Detaylar
 • Eyüpsultan sitesinde temiz hava ve yeşilliklerle dolu konforlu yaşam

  EYÜPSULTAN / ISTANBULYapım Aşamasında
  685.000Detaylar
TÜMÜNÜ GÖR
Chat on WhatsApp